Daha Önce Hiç Kuzu Gibi Bir Kediyle Tanışmış Mıydınız?

01.10.2016 10:36

Yeni Zelanda'da yaşayan Steve isimli kedi, kendisini bir kuzu zannediyor; Üstelik sıradan bir kuzu da değil...

Yeni Zelanda’da bir köyde yaşamını sürdüren Steve ismindeki sevimli kedi, 8 aylıkken kuzularla dost olduğu günden beri kendini onlardan biri zannediyor.

Hayatınızda hiç kuzu gibi bir kediyle tanışmış mıydınız? Çoğunlukla kedilerin birçoğunun pek yaramaz, pek bir afacan oldukları herkesçe bilinmektedir. Fakat bu haberde geçen ‘kuzu gibi’ benzetmesini gerçek manasıyla yerine getiren sevimli Steve’i tanıyınca soruyu da yanlış anladığınızı fark edebilirsiniz. Çünkü Steve, gerçekten de tam anlamıyla ‘kuzu gibi’ bir kedicik.

Yeni Zelanda’nın, Güney Taranaki bölgesinde bulunan Waitotara kentine yaklaşık 50km uzaklıktaki Ngamatapouri köyünde insan dostları Ben ve Amanda Whitlock çiftiyle yaşamını sürdüren kedi Steve’i dünyadaki diğer tüm kedilerden ayıran muhteşem bir özelliği var.

Steve, kendisinin bir kuzu olduğunu zannediyor fakat çok da sıradan bir kuzu olmadığının da farkında... Sahibi Amanda Whitlock, Steve’in kendisini kuzuların lideri olarak gördüğünü söyleyerek ekliyor; “Bahçede kuzularla oynarken, kuzuların kendisini takip etmesini istiyor. Adeta bir sürü lideri edasıyla çalıların arasında gezinirken, peşinden kuzuların kendisini takip edip etmediğini de sürekli kontrol ediyor”

https://www.youtube.com/watch?v=Bmm1YTN_MvM

Kaynak:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3808957/Steve-cat-New-Zealand-thinks-lamb.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3588 kişi izledi