Tombili'nin Heykeli Tamamlandı

03.10.2016 13:16

Heykelin açılışı 4 Ekim tarihinde yapılacak...

Sosyal medyada oturuş biçimiyle çok sayıda Caps’e konu olan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden kedi Tombili’nin heykeli Kadıköy Belediyesi tarafından yapıldı. Ünü dünyaya yayılan kedi Tombili, artık heykeli sayesinde yaşamaya devam edecek. Montajı tamamlanan heykelin açılışı 4 Ekim Salı günü, saat 13:00’da yapılacak.

Tombili’nin oturuşu sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın ardından bir hayli ünlü olmuştu. Heykeli, tam olarak Tombili’nin oturduğu yere yapıldı. Heykelin yapmayı gönüllü olarak kabul eden heykeltıraş Seval Şahin tarafından özenle yapılan heykel yarın Kadıköy Güleç Çıkmazında açılacak.

Kadıköy, sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi konusunda örnek ilçelerden bir tanesi... Binlerce gönüllü kişi Kadıköy Belediyesi işbirliği ile sokak hayvanlarının bakımını ve beslenmesini üstleniyor. Düzenli olarak sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavisini yapan Kadıköy Belediyesi Veteriner Ekipleri geçtiğimiz sene 4.720 sokak kedisinin aşı ve bakımını yaptı ve 3.764 kediyi kısırlaştırdı. ‘Satın Alma Sahiplen’ kampanyası ile de senede 750 kedi ve köpek sahiplendirilerek sıcak bir yuva sağlanıyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar