Hindistan'da Bir Güvercin Tutuklandı

03.10.2016 17:26

Sınır muhafızları tarafından tutuklanan güvercinin, başbakana tehdit mesajı taşıdığı iddia edildi...

Hindistan Başbakanı Narenda Modi’ye tehdit dolu bir mektup taşıyan güvercin hudut muhafızlarınca yakalanarak tutuklandı.

Press Trust of India gazetesinde yer alan haberin ayrıntılarına göre, Hindistan’ın Pakistan sınırında bulunan Pencap eyaletine bağlı Narot Jaimal Singh Karakolu’nda görevli hudut muhafızları, ayak bileğinde kağıt taşıyan bir güvercini yakaladı. Güvercinin ayağına bağlanmış olan kağıtta, Pakistan’ın resmi dili olan Urduca ile Hindistan Başbakanına hitaben, “Modi, bizi 1971 senesindeki aynı insanlar zannetme. Artık her bir çocuk Hindistan’la savaşmaya hazır” yazılı olduğu görüldü. Hint hudut muhafızları yaşanan bu olay üzerine, sınırın Pakistan tarafından geldiğini düşündükleri güvercini yakaladı. Polis müfettişi Ramesh Kumar, olayın araştırıldığını belirtti. Hint başbakana tehdit mektubu taşıyan güvercin ise tutuklandı.

Hindistan hudut muhafızları, bu olaydan iki gün önce de yine Pakistan sınırında, iki balona bağlanmış, aynı tehditlerin yazılı olduğu bir başka mesaj ele geçirmişti. Hint güvenlik ekipleri, geçen sene de Mayıs ayında da yine başka bir güvercini ‘Pakistan casusu’ olduğu gerekçesiyle gözaltına almıştı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3605 kişi izledi