Seçim Sandıkları Kedi Yuvasına Dönüştü

05.10.2016 15:25

Dünya Hayvanları Koruma Gününde, hayvan hakları koruma görevlilerine kedi evi armağan edildi...

Bayraklı Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde, yerel hayvan hakları koruma ekibine seçim sandığından dönüştürülen kedi evleri armağan etti.

Belediyeye bağlı veteriner hekimler ise okulları gezerek, hayvan dostlarımızla ilgili miniklere eğitim verdi. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Veteriner Hekim Esra Şair sabah saatlerinde Bayraklı Muzaffer Taşdemir İlkokulu anasınıfı öğrencileriyle bir araya geldi. Miniklere şehir hayatında yaşam alanları gitgide azalan hayvanlara yapılması gerekenleri anlatan veteriner hekim, bunun ardından miniklerin kendi ağızlarından hayvanlarla olan hikayelerini dinledi. Öğrencilere hayvan hakları konusunda çeşitli bilgiler de veren Şair, hayvanların su, yemek ve en çok da sevgi dışında hiçbir beklentilerinin olmadığını dile getirdi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, çocuklara hayvan sevgisinin erken yaşlardan itibaren aşılanması gerektiğinin altını çizerek; “Bu dünyada hayvan dostlarımızla birlikte yaşıyoruz. Onların yok sayılması söz konusu dahi olamaz. Biz de belediyemiz olarak okullarda öğrencilerimize hayvan sevgisi konusunda seminerler veriyoruz.” dedi
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3725 kişi izledi