Nutmeg 31. Yaş Gününü Kutladı

08.10.2016 10:16

Dünyanın en yaşlı kedisi olmaya aday Nutmeg, insan yaşı ile tam 141 yaşında...

Dünyanın en yaşlı kedisi olmaya aday Nutmeg bu sene 31. yaş gününü yine sevenleri ile kutluyor. Dünyanın en yaşlı kedisi olmaya aday olan kedi Nutmeg tam olarak 31 yaşında yani bu insan yaşına göre 141 yaşında demek oluyor.

Yaşlı kedimizin ismi Nutmeg… Nutmeg insan dostlar ile birlikte sıcak yuvasında tam 26 senedir yaşıyor. Onu bulduklarında henüz daha 5 yaşında olduğu söylenmiş. Nutmeg, 1990 senesinden bu yana yaşadığı evin sahipleri Lan ve Liz çiftini her sabah saat 5 de kahvaltı için uyandırıyor.

Evin kurallarını kendisi belirleyen Nutmeg’in kesinlikle mükemmel bir kedi olduğunun altını çizen Lan ve Liz çifti Nutmeg’in bir hayli yaşlı bir hayvan olmasına rağmen çok hareketli olduğunu belirtiyor. Geçtiğimiz senelerde felç geçiren yaşlı kediciğin durumunun şimdi çok iyi olduğu söyleniyor. İhtiyar Nutmeg, resmi belgeleri olmamasından ötürü Guinness Rekorlar Kitabı’na ne yazık ki giremiyor. Şimdi eminiz ki bizler gibi, sizlerinde aklında tek bir soru var; Diğer kediler 9 canlı ise Nutmeg isimli bu pisicik kaç canlı?
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3727 kişi izledi