Yediuyurlar Yavruları Hayata Döndürüldü

08.10.2016 15:18

Sakarya'da bulunan yavrulardan yalnızca iki tanesi hayata tutunabildi...

Sakarya’daki bir akaryakıt istasyonunun yakınında bulunan yediuyurlar yavrularına kliniklerinin kapısını açan veteriner hekim çift yavrulardan ikisini hayata döndürmeyi başardı.

Sakarya’ya bağlı Akyazı İlçesi’nde bir akaryakıt istasyonunun yakınlarında bulunan 8 yediuyurlar yavrusu, Adapazarı’nda yer alan bir veteriner kliniğine getirildi. 8 yavrudan yalnızca 2’si veteriner hekimler tarafından kurtarılabildi.

Bundan yaklaşık 1 ay kadar önce Akyazı Ormanköy mevkiinde 8 yediuyurlar yavrusu bulan vatandaşlar, terkedilmiş halde olan yavruları Adapazarı‘nda veteriner hekim Gülşan ve Ender Er çiftinin sahibi olduğu Gençvet Veteriner Kliniği‘ne getirdi. İlk başta sincap yavrusu oldukları zannedilen yavruların daha sonra yediuyurlar olduğu anlaşıldı. Yediuyurlar yavruları, sulandırılan kedi sütü tozu ile beslendi. 6 yavru hayatını kaybederken, 2 yavru birkaç haftalık olunca üzüm ve cevizle beslenmeye başlandı. Yavruların büyümesinin ardından Çevre ve Orman Müdürlüğü‘ne teslim edilerek, yaşam alanlarına geri döndürülmesi sağlanacak.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3860 kişi izledi