Dağın Eteğine Terk Edilen Köpeklere Belediye Sahip Çıktı

09.10.2016 13:34

Gidengelmez Dağı'na terk edilen köpekler tedavi altına alındı...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Gidengelmez Dağları’na terk edilen, susuzluk ve açlıkla savaşarak yaşam mücadelesi veren köpeklere karşı duyarsız kalmadı. Antalya’ya bağlı Akseki ilçesinin dağlık alanlarına bırakılan sahipsiz sokak köpeklerine Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı.

Hayvan severler tarafından yapılan ihbar üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü görevlileri, Konya-Akseki sınırındaki dağlık alanda açlığa ve ölüme terk edilmiş onlarca sokak köpeği tespit etti. Sahipsiz Hayvan Acil Müdahale ambulansı ile bölgeye gelen Büyükşehir ekipleri, 3 günde 55 sokak köpeğini tek tek kurtararak, Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı’na teslim etti.

Tedavi altına alınan ve bakımları yapılan köpeklerin ilk olarak karınlarının doyması sağlandı. Yaralı olan 3 sokak köpeğinin de bakımevinde tedavisine başlanırken, kısırlaştırılmamış olanlar kısırlaştırılması yapıldı. Aşıları ve bakımları yapılarak, kulak küpeleri takılan iyi sağlık durumundaki köpekler, yaşamlarını devam ettirmeleri adına kentin farklı noktalarındaki besleme noktalarına yakın bölgelere bırakıldı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3834 kişi izledi