Köpeğe Akıl Almaz İşkence

10.10.2016 16:07

Köpeğe işkenceye 954 TL para cezası kesildi...

Kangal köpeğine işkence uygulayan kişiye ‘Hayvanları Koruma Kanunu’ gereğince 454 TL para cezası ve 25 gün hapis cezası verilmişti. Hapis cezası daha sonrasında paraya çevrilince ceza 954 TL oldu.

İzmir‘e bağlı Güzelbahçe İlçesi’nde, büyükbaş hayvanlarını koruması için arkadaşından aldığı Kangal türü çoban köpeğini, minibüsünün arkasına zincirle bağlayarak, ayakları kanamasına rağmen yolda sürükleyerek götüren, kadın avukatın müdahalesi üzerine işkencesine son veren Durmuş Akgün‘e, ikinci bir ceza verildi. Hayvanların Korunması Kanunu gereğince hakkında 454 TL para cezası kesilen Akgün’e mahkeme de 25 gün hapis cezası verdi. Bu ceza, 5 taksitte ödenmek koşuluyla 500 TL paraya çevrildi.

Olay, 14 Aralık 2014 tarihinde Güzelbahçe ilçesinde meydana geldi. Büyükbaş hayvan besiciliği ile uğraşan Durmuş Akgün, onları koruması adına arkadaşı Nuri Akyıldız’dan, dünyanın en zeki köpeklerinden biri olarak kabul edilen Kangal türü bir çoban köpeğini aldı. Ancak Akgün, Kangal türü köpeğini minibüsüne bindirmek yerine, onu akıl almaz bir yöntem ile eve götürmek istedi. Akyıldız, köpeği, minibüsünün arka tamponuna bir zincir ile bağlayarak yola çıktı. Yaklaşık 3 kilometreden fazla bir mesafe boyunca minibüsün arkasında koşmak zorunda kalan köpek, yorgunluğa daha fazla dayanamayarak durmaya çalıştı. Ancak sürücünün yola devam etmesi üzerine, köpeğin patileri ve tırnakları, asfalt üzerinde sürüklendiği için kanadı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3673 kişi izledi