Sarhoş Kuşlar Trafiği Birbirine Kattı

11.10.2016 11:38

Avusturya'da sığırcık kuşları sürücülere zor anlar yaşattı...

Avusturya’daki sığırcık kuşlarının otoyol üzerinde tehlike arz etmesi sonucu kilometrelerce süren bir araç kuyruğu oluştu. Kuşların, fermente olmuş yemler sebebiyle sarhoş olabilecekleri belirtildi.

Avusturya’da önceki gün Vösendorf ve Inzersdorf bölgesini bağlayan bir otoyol üzerine dökülen kuş sürüsü trafikte kaos yaşanmasına sebep oldu. Bölgede kilometrelerce süren trafik kuyruğu oluşurken, görgü tanıkları yaşanan bu enteresan olayı ‘korku filminden fırlamış’ ürkütücü bir sahneye benzetti. Olayın tanıkları, yaşanan sıra dışı durum hakkında sosyal medya üzerinden “kuşlar uçuş testinden geçiyor” gibi yorumlarda bulunurken, kuşbilimciler kuşların yola ‘dökülme’ sebebinin fermente olan ve içerisinde doğal olarak alkol bulunan meyve yemişlerini tüketmesi sebebiyle sarhoş olmuş olabileceklerini belirtti.

Diğer bilim insanları ise sarhoşluğun yanı sıra sisli ve yağmurlu havanın da kuşların kafalarının karışmasına sebep olduğunu, yol üzerinde ne yapacaklarını bilememeleri üzerine de arabalara çarpmış olabileceklerini söyledi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3792 kişi izledi