"Miyavlamak ya da Miyavlamamak İşte Bütün Mesele Bu"

14.10.2016 14:14

Shakespeare treninin ilk yolcusu bir İngiliz kedisi oldu...

Rusya’nın başkenti Moskova’daki metronun Arbat-Pokrovskiy hattında faaliyete giren, ünlü İngiliz şair William Shakespeare temalı trenin ilk yolcusu da bir İngiliz kedisi oldu.

Moskova metrosunun Arbat-Pokrovskiy hattı üzerinde, interaktif “Shakespeare’in tutkuları” sergisinin yapıldığı bir tren faaliyete girdi. Ünlü İngiliz şairin eserlerinde yer alan karakterlerin posterleri ve eserlerinin bazı bölümlerinin emojiler ve semboller kullanılarak anlatıldığı trenin ilk yolcusunun ise safkan bir İngiliz kedisi olması herkesi şaşırttı. Uluslararası bir kültür ve eğitim kuruluşu olan British Council’in basın dairesinden bir kaynağın Sputnik’e yapmış olduğu açıklamada “Moskova metrosunun Arbat-Pokrovskiy hattı üzerinde “Metro’da Şiir” isimli projenin bir parçası olarak “Shakespeare’in Tutkuları” temalı bir tren faaliyete geçirildi. Trende ilk yolculuk yapan yolcu ise saf kan bir İngiliz kedisi oldu” ifadelerini kullandı.

Shakespeare temalı ilk trenin Mayıs ayında Filevskiy hattı üzerinde faaliyete geçirildiğini, proje kapsamında ek bir vagon eklenen yeni bir trenin ise Arbat-Pokrovskiy hattında çalışmaya başladığı belirtilerek “Trenin ön vagonunda bulunan Shakespeare kedisi resmi adeta canlanmış gibi. Trendeki şiir komposizyonuna iyi bir uyum sağladı” denildi.

Kaynak:

https://sputniknews.com/russia/201610131046300503-russia-cat-metro/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar