Gelin ve Damat Bir Köpeği Ölmekten Kurtardı

14.10.2016 10:28

Düğün fotoğrafı çekmeye giden çift zifte bulanmış köpeği hayata döndürdü...

Muğla’da düğün fotoğraflarını çekmek için yol kenarında duran yeni evli çift, zifte gömülü ve ölmek üzere olan bir köpeği son anda kurtardı.

Muğla‘ya bağlı Seydikemer ilçesinde fotoğraf çekimi yapmak için Patara plajına gitmekte olan çift yol kenarında durakladıkları sırada zift birikintisine batmış bir köpek ile karşılaştı. Kendi imkanları ile köpeği zift birikintisinden çıkarmaya çalışan çift ve beraberlerindeki arkadaşları başarılı olamayınca çareyi itfaiye ekiplerine haber vermekte buldu. Çok geçmeden olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri yaralı köpeği kurtarmayı başardı. Vücudunun büyük bir bölümü zift ile kaplanan köpek hareket dahi edemiyordu. Talihsiz köpek geceyi itfaiye binasında geçirmesinin ardından sabah saat 9 sıralarında Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürüldü.

Köpeğin gövdesinin zift ile kaplanmış yerlerini gaz yağı kullanarak temizleyen veteriner hekim, köpeğin vücudunun tahriş olmuş kısımlarına tedavi uygulayacaklarını ve talihsiz hayvanı hayatta tutmak için çabalayacaklarını aktardı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3563 kişi izledi