Astım Hastası Kedicik Heidi İle Tanışın

15.10.2016 10:36

Kedi Heidi ve onun sevgi dolu hikayesi...

Astım hastası bir kedi olan Heidi’nin onu çok seven sahipleri, durumunu kontrol altında tutmak adına solunum cihazı kullanıyor.

Yaklaşık 1 sene önce 3 yaşında olan kedi dostumuz Heidi, yoğun ve hırıltılı bir şekilde öksürüyordu. Sahipleri David ve Donna bu durumu başlarda çok da fazla önemsemediler ve Heidi’nin muhtemelen üşütmüş olduğunu zannettiler. Ancak Heidi’nin öksürükleri fazlalaşınca endişelenerek onu bir veteriner hekime götürme kararı aldılar. Veteriner hekim kediyi gördüğünde bir hayli şaşırdı. Çünkü daha öncesinde bu denli şiddetli ve çok öksüren bir kediyle karşılaşmamıştı. Pek çok kez veteriner hekime gidip gelen Heidi’nin teşhisi nihayetinde Mayıs ayında konuldu. Heidi, astım hastası bir kedicikti.

İnsan dostları minik Heidi için yeni bir ekipman edindiler. Bu ekipmana ulaşmaları biraz güç oldu çünkü genel olarak insanlar tarafından kullanılan astım spreyi daha önce kedilerde hiç kullanılmamıştı. Ancak sonunda David ve Donna çifti Heidi’nin rahat nefes alabileceği bir solunum cihaza ulaşabildiler.

Heidi bu cihaz takılıyken Donna’nın kucağında tıpkı bir bebek gibi görünüyordu. Sevimli kedicik bugün hala sahipleri tarafından sürekli kontrol altında tutulıyor. Her akşam bu cihaz yardımı ile Heidi’ye bir puf sıkılıyor. Ancak öksürüğünün şiddedite bağlı olarak bu pufun sayısı 2 de olabiliyor. Bebekler gibi bakılan Heidi’nin ise şuan çok sağlık durumunun gayet iyi olduğu söyleniyor.

Kaynak:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3832175/Watch-devoted-owner-Heidi-cat-inhaler-diagnosed-ASTHMA.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3729 kişi izledi