İşte Dünya'nın Tek Kahverengi Pandası Qizai!

18.10.2016 16:11

Annesi terk etti, rengi yüzünden dışlandı; ama artık Qizai için kötü günler geride kaldı...

Annesi tarafından terk edilmesinin ardından arkadaşları tarafından da itilip kakılan Qizai oldukça zorlu bir çocukluk geçirmiş. Fakat Qizai artık 7 yaşında ve Foping Panda Vadisi'nde mutlu mesut bir hayat yaşıyor!

Qizai iki senedir Foping Panda Vadisi'nde yaşamını sürdürüyor, bundan önce de Şensi Nadir Vahşi Yaşamı Kurtarma Alanı'nda yaşıyordu. Çin'de görevli panda uzmanları aslında henüz Qizai'nin bu renginin nedenini bulabilmiş değiller. Qizai farklı rengi sebebiyle genç bir pandayken arkadaşları ona çok sataşmışlar; Çoğu zaman yediği bambular bile elinden alınmış.

Bir Foping'in yerlisi olan 26 yaşındaki He Xin 2 senedir burada Qizai'nin bakıcılığını üstlenmiş durumda. Günde yaklaşık 18 saatini bu sevimli ayıcıkla geçiren bakıcı, sabah kalkınca onu bambuyla besliyor ve gece Qizai uykuya dalmadan asla yanından ayrılmıyor. Bakıcı He Xin, Qizai'nin siyah-beyaz renkli hemcinslerine göre biraz daha yavaş hareket ettiğini fakat aynı zamanda onlardan daha sevimli göründüğünü söylüyor. Bu şirin kahverengi pandaya günde 4 ya da 5 kez, süt, Çin usulü un kurabiyesi ve bambu veriliyor. Ünlü kahverengi panda 100 kilo ağırlığında ve günde 20 kilo bambuyu mideye indirebiliyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar