TripAdvisor'dan Örnek Davranış

19.10.2016 10:19

TripAdvisor, hayvanların sömürüldüğü noktalara bilet satışını durdurdu...

TripAdvisor şirketi hayvanların suistimal edilip zulme uğratıldığı aktivitelere rezervasyon vermeyi durduracağını açıkladı.

Yunuslarla yüzmek ya da fil sürmek bize eğlenceli geliyor olabilir ancak bunların hepsi hayvanların suistimal edildiği aktiviteler. Bu sebeple TripAdvisor nesli tükenme tehlikesi altında olan ve esir hayatı yaşayan hayvanların olduğu yerlere rezervasyon isteyen müşterilerine bundan sonra bilet vermeyeceğini açıkladı. TripAdvisor CEO’su ve başkanı Stephen Kaufer bir basın açıklaması yaparak, “Yeni rezervasyon politikamız gereğince hayvanların güvenlik ve sağlık standartlarını geliştirmek adına üzerimize düşen görevi yapacağız. Aynı zamanda TripAdvisor olarak hayvanların refah içinde yaşam sürdüğü yerleri konum olarak belirtmeyi amaçlamaktayız.” dedi.

TripAdvisor 2017 senesine kadar rezervasyon politikasını tamamen değiştirmeyi planlıyor. TripAdvisor ve ortağı olan rezervasyon şirketi Viator, hayvanların refahı ve bazı konumlarla ilgili bilgi yaymak amacı ile bir eğitim kampanyası başlatacağını duyurdu.2017 senesinde kullanıcılar, hayvan haklarına uygun hareket edilen konumların yanında pençe işareti görecek.

Kaynak:

http://www.boredpanda.com/tripadvisor-bans-animal-cruelty/?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=BPFacebook
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3773 kişi izledi