Otizm Hastası Minik Kız ve Kedisinin Sevgi Dolu Hikayesi

19.10.2016 15:40

Minik Iris, kedi dostuyla artık çok mutlu...

Iris, otizm hastası 5 yaşında ufacık bir kız… En yakın dostu ve terapisti ise bir kedi dostumuz olan Thula isimli pisicik... Thula ve Iris birbirlerinden hiç mi hiç ayrılmıyorlar ama bu pek de kolay olmadı. Iris’in annesi Arabella, Iris’in tedavisinde yardımcı olması adına eve hayvan bir dost almayı düşünüyordu. İlk olarak terapi için bir at almayı düşünen Arabella, Iris’in bu konudaki hevessizliğini fark edince bundan vazgeçti.

Arabella sonrasında bir terapi köpeğine yöneldi, ancak Arabella’nın yüzü köpek dostu ile de pek gülemedi. Çünkü İris, köpek dostu ile anlaşamamıştı. Köpek dostunun hiperaktif yapısı, onu yalaması ve sürekli kuyruk sallaması Iris’in hoşuna gitmemişti. Arabella, kedi dostlarımızın terapi konusunda yardımcı olabileceklerini anlatan hikayeler okuduktan sonra kedi terapisini denemeye karar verdi ancak Iris’in kedilerle de pek ilgilendiği söylenemezdi. Fakat Iris’in hayatı eve gelen küçük bir misafirle tamamen değişecekti.

Arabella’nın kardeşinin Noel tatili için kedisini bir yerlere bırakmaya ihtiyacı vardı. Arabella’ya kendisi yurtdışındayken kedi dostuna bakıp bakamayacağını sordu. Ve Arabella bu minik pisiciğe bakmayı kabul etti.

Minik pisicik güzeller güzeli bir Sibirya kedisiydi ve Iris onunla hemen bir bağ kurmuştu. Thula bir terapi kedisi olmamasına rağmen çok akıllı bir kediydi. Iris’in yaşamını tamamen değiştiren Thula, küçük kızın yaptığı her şeyi yapmak istiyor ve onu da yapmaya teşvik ediyordu. Beraber bisiklete biniyorlar, resim yapıyorlardı. Iris,Thula’nın gelişinden sonra çok farklı bir kız olmuştu. Kedi dostuna komutlar vererek konuşmasını da geliştiren Iris, artık nefret ettiği banyo yapmaktan bile büyük bir keyif alıyordu. Çünkü Thula banyoda bile onun yanından ayrılmıyordu. Bu zamana kadar doğru hayvanı bulamadıklarını söyleyen Arabella, farklı hayvanları denemenin biraz zaman kaybettirdiğini fakat sonunda aradıkları dostu bulduklarını söylüyor…

Kaynak:

http://www.boredpanda.com/thula-therapy-cat-autistic-artist-iris-grace/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3574 kişi izledi