En Yakın Dostu İçin Suya Atladı

20.10.2016 11:22

Kham Lha isimli fil insan dostunun boğulmasına izin vermedi...

Tayland’da bulunan Chiang Mai Doğal Parkı’nda yaşamını sürdüren sevimli fil Kham Lha boğulduğunu zannettiğini en sevdiği insan dostunu kurtarmak adına hiç düşünmeden suya atladı.

Kham Lha’nın en yakın arkadaşı 42 yaşındaki Darrick Thomson, kurtarılarak doğal yaşam parkına getirilen Kham Lha ile aralarında çok güçlü bir bağ bulunduğunu söylüyor. Sosyal medyada çokça paylaşılan videoda Thomson’ın kendini nehrin sularına bıraktığı ve boğuluyormuşçasına çırpınarak bağırdığı görülüyor. Bunu üzerine tereddütsüz şekilde suya dalan Kham Lha, Thomson’ı yakalayıp karaya doğru çekmeyi başarıyor. Kham Lha turizm endüstrisinde kullanılmak amacıyla geçirildiği eğitimlerde oldukça zorlu şartlara maruz kalmış ve ne yazık ki pek çok fil gibi o da işkence görmüş.

Bahsedilen zorlu ortamdan kurtarılan ve sevdikleriyle birlikte özgür yaşayabileceği Chiang Mai Doğal Parkı’na getirilip koruma altına alınan Kham Lha, uzun süre devam eden tedavi sürecinin ardından iyileşmiş ve bu süreçte en iyi dostu Darrick Thomson ile aralarında güçlü bir sevgi bağı oluşmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=uVceZEfAsTc

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3562 kişi izledi