Kaçak Yollarla Türkiye'ye Sokulmaya Çalışılan 5 Kedi Hayatını Kaybetti

21.10.2016 15:38

Hayatta kalmayı başaran 6 kedi ise HAYTAP tarafından kurtarıldı...

Hamzabeyli sınır kapısından Türkiye’ye sokulmak istenirken yakalanan kedi dostlarımızdan beşi ne yazık ki hayatını kaybetti.

Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda Bulgaristan’dan Türkiye’ye kaçak şekilde sokulmak istenirken yakalanan 11 İngiliz ve İran melezi kedi dostumuzdan 5’i, gümrükte kötü koşullarda bekletildiği için hayatını kaybetti. Türkiye’ye Bulgaristan plakalı bir otomobilde getirilmek istenen 11 kedi dostumuz, Trakya Gümrük Muhafaza İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerince bir çanta içinde yakalanmıştı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Edirne Tasfiye İşletme Müdürlüğü (TASİŞ), dün 6 kediyi 7 bin 800 liraya ihaleyle satışa sundu. Kedi dostlarımızın bir mal gibi satılmasına tepki gösteren Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), kedileri 4 bin 250 liraya satın aldı. İhale ile 6 kediyi 4 bin 250 liraya satın alan HAYTAP İstanbul temsilcisi Zuhal Aslan, “Kedilerin sağlık durumları ne yazık ki kritik. Onları vakit kaybetmeden İstanbul’da bir klinikte tedavi altına alacağız. Sonrasında ise sahiplendireceğiz. İhaleye 11 kediyi de almak için geldik ancak 5’i hasta olduğu için öldü. Şu an 6 kediyi ihale ile kurtarmış olduk” dedi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3847 kişi izledi