Fransa'da Bir Kedi Seçmen Olarak Kaydettirildi

23.10.2016 15:57

Fransa’da Yeşiller Partisi bir kediyi seçmen olarak kaydettirdi...

Fransız bir gazeteci olan Raphaelle Besse Desmoulieres, Yeşiller Partisi’nde oy vermesi için bir kediyi Gaston Lecat ismiyle seçmen olarak kaydettirdiğini yazdı. Fransa’da 2017 senesinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yarış giderek zorlaşırken, partilerden bir tanesi ilginç bir kampanya ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Fransız gazeteci Raphaelle Besse Desmoulieres, Le Monde gazetesinde kaleme aldığı makalede Yeşiller Partisi’nde oy vermesi için bir kediyi Gaston Lecat ismiyle seçmen listesine yazdırdığını belirtti. Üstelik Fransız gazetecinin iddiasına göre bu durumu kimse fark etmedi. Ayrıca Desmoulieres, kaleme aldığı makalede Fransa’daki seçim sistemine yönelik “Bu tip uydurma seçmenler sebebiyle seçim sonuçlar değişiyor olabilir mi?” sorusunu da yöneltti. Bunun yanında makalede, kaydın kimlik doğrulamasının yapılmadığı ve online sistem üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi.

Yeşiller Partisi’nde görevli Bruno Bernard ise Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada duruma “Hayvan hakları için mücadele ediyor olsak da, seçmen listesinde kayıtlı olmasına rağmen bir kedi asla oy kullanamaz” yanıtını verdi.

Kaynak:

http://www.cityam.com/251598/cat-votes-french-presidential-primary

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3646 kişi izledi