Öğrenciler Sınıfta Değil Kuş Cennetinde Ders İşleyecek

29.10.2016 14:10

"Tabiatta Ders Var Projesi” ile öğrenciler, doğayla iç içe eğitim görecek...

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Tabiatta Ders Var Projesi’ kapsamında çeşitli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin sınıf yerine Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde ders yapması planlanıyor.

Açık alanda verilecek eğitim projesinin hayata geçirilmesi adına Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Valiliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, İlkadım Belediyesi ve Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü tarafından protokol imza töreni gerçekleştirildi.

‘Tabiatta Ders Var’ ve ‘Toprağa İlk Adım’ projeleri dahilinde öğrenciler, iki farklı bölgede uygulamalı eğitimlere katılacak. Öğrenciler, ‘Tabiatta Ders Var’ projesi sayesinde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne giderek doğa ile iç içe ders işleyecek. Diğer bir proje olan ‘Toprağa İlk Adım’ ile de Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nde ekim yapılmış olan bölgelerde toprak ve çevre bilimi ile alakalı dersleri yerinde görerek alacaklar.

Vali İbrahim Şahin, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin konferans salonunda “Tabiatta Ders Var Projesi” protokolünün imza töreni için yapmış olduğu konuşmada, proje ile sınıfların dışında eğitim yapılmasının amaçlandığını, bunun Uzakdoğu’da ve Batı ülkelerinde çok önemsenen bir uygulama olduğunu belirtti.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3567 kişi izledi