İnsanın En İyi Dostu Cabo

30.10.2016 14:28

Cabo isimli köpeğe düzenlenen askeri törenle çavuş rütbesi verildi...

Arjantin ordusunun 5. Dağ Tugayı’nda görev alan Cabo isimli köpek dostumuza, resmi bir tören düzenlenerek çavuş rütbesi verildi.

Köpek dostumuz Cabo, bundan 8 sene önce Arjantin ordusunda göreve alındı; hem de kendi isteği ile... Cabo her sabah yaşadığı evden kaçarak San Antonio de los Cobres devriye birliğinin yer aldığı kışlayı ziyarete geliyordu. Her akşam usanmadan onu almaya gelen sahibi, sonunda köpeğinin birlikte kalmak istediğine kanaat getirdi. Yeni arkadaşları ise sonrasında ona Cabo adını verdi. Cabo da birliğe ilk günden uyum sağlayarak onlarla birlikte bölgede devriye gezilerine çıkmaya başladı. Arjantin ordusuna ait Facebook hesabından paylaşılan tören görüntülerinde, tüm askerlerin büyük bir ciddiyetle yaklaştığı Cabo, askeri tüm formaliteler gözetilerek çavuş rütbesini aldı.

Törende konuşma yapan Albay Juan Manuel Pulleiro, Cabo’nun “insanlığın en iyi dostu olarak” 60’tan çok dağ devriyesine çıktığını belirterek, “Komutanımız, Cabo’nun gerçek dağ köpeğinin tüm nitelik ve cesaretine sahip olduğunun kaydedilmesini ve kendisine tören düzenlenerek çavuş rütbesinin verilmesini emretti” dedi.

Kaynak:

https://sputniknews.com/society/201610271046801938-dog-promoted-argentine-army/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3724 kişi izledi