Hayvan Dostlarını Öldükten Sonra Da Unutmuyor

02.11.2016 12:23

Ceyhan Deniz isimli hayvan dostu, ölen hayvanlarını her hafta mezarında ziyaret ediyor...

Samsun’da yaşamını sürdüren hayvan dostu Ceyhan Deniz, sokakta çaresiz haldeyken bulup sahiplendiği köpekleri öldükten sonra da unutmadı. Bu güzel kalpli insan, haftada bir hayvan mezarlığını ziyaret ederek hayatını kaybeden dostlarının mezar bakımını yapıyor.

Samsun’da yardıma muhtaç sokak hayvanlarını sahiplenen ve onlara sıcak yuvasını açan Ceyhan Deniz, yaşam mücadelesi verirken rastladığı ve bir süre bakımlarını üstlendiği “Garip” ve “Kırpık “isimli köpeklerini öldükten sonra da unutamadı. Her hafta hayvan mezarlarını ziyaret eden Deniz, çiçeklendirdiği mezarların bakımını da yapıyor.

Atakum ilçesinde yaşamını sürdüren Ceyhan Deniz, çocuk yaşlarından bu yana hayvanlara karşı sevgi beslediğini söylüyor. Özellikle de sokak hayvanlarına sahip çıkmak istediğini anlatan Deniz, şunları sözlerine şöyle devam ediyor; “İlk önce bir sokak köpeğini evime aldım, daha sonra bu sayı iki oldu, sonra üç oldu. Yani yola, barınağa, sokaklara düşmüş hayvanlara sahip çıkmaya başladım. Özellikle sokakta yaşayamayacağını düşündüğüm hayvanları sahiplenmeye başladım. Onların tedavilerini elimden geldiği kadarıyla yaptırdım. Bazı ailelere vererek yuvalandırdım, yuva bulamadıklarımı da kendim sahiplendim. Şu anda evde bir kedim ve 6 sokak köpeğim var.”
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar