Papağan Tolaz Büroda Mahsur Kaldı

03.11.2016 12:27

Dicle Haber Ajansı papağanı Tolaz polisler tarafından mühürlenen büroda unutuldu...

Dicle Haber Ajansı (DİHA)’nın Ankara bürosunu mühürleyen polis ekipleri, ajansın içerisinde kalan papağan ‘Tolaz’ı da içeride tutsak bıraktılar.

29 Ekim tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 675 Sayılı kanun hükmünde kararname ile (KHK) kapatılan ajanslar arasında DİHA da yer alıyordu. DİHA’nın Ankara bürosuna sabahın ilk saatlerinde gelen polis ekipleri, ajans yetkililerine haber vermeden büroyu mühürleyip, kapıların kilitlerini değiştirince ‘Tolaz’ adlı papağan da içeride kilitli kaldı. Konuyla ilgili açıklama yapan DİHA Ankara muhabiri Hayri Demir, “Dün akşam kapıyı kapatıp bürodan çıktık. Tüm bürolar için mühürleme ve el koyma kararı vardı. Habersiz şekilde, bildirimde bulunmadan kapıyı mühürlemişler. Maliye ekipleri ile polisin geldiğini öğrendik. Sayım yaparak kilitleri değiştirip gitmişler” dedi.

Hayri Demir, evde beraber yaşadıkları Tolaz’ı, gün içerisinde evde olamadıkları için 25 gün kadar önce çalıştıkları ofise getirdiklerini anlattı. Demir, “Bürodan çok Tolaz’ın içeride kalmasına üzüldük. Gün içinde kendisi ile konuşan olmazsa çok etkileniyor. İçerisi de oldukça soğuk. Onu çıkarabilmek adına girişimlerde bulunuyoruz, avukatlarımız gerekli müracaatları yapacak” dedi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3727 kişi izledi