Bir Senedir Sahibinin Mezarı Başında Nöbet Tutuyor

04.11.2016 10:01

Endonezya'da sahibini kaybeden kedi, onun mezarı başından ayrılmıyor...

Endonezya’da hayatını kaybeden sahibinin başında bir senedir nöbet tutan kedi dostumuz, bizlere bir hayvanın karşılıksız verdiği sevgisinin sonsuz olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Keli Keningau Prayitno isimli kişi, Central Java şehrinde bulunan bir mezarlıktan geçerken ağlayan bir kedi sesi duydu ve ona yardım etmek istedi. Kedi dostumuz bölgede bulunan bir mezarın üstünde yatıyor ve sürekli olarak ağlıyordu. Prayitno, ona su ve mama verdi. Hatta onu sahiplenmeyi dahi düşündü fakat kedi dostumuzun istediği şey bu değildi. Çünkü onun bir sahibi vardı. Ayrılamadığı bu mezarın içerisindeydi sahibi… Bu durum kedi dostumuzun sahibine olan sevgisini değiştirmedi. Onun ölü de olsa hala bir sahibi vardı…

Prayitno, bu minik kedinin sürekli orada olduğunu fakat günün birkaç saati ortadan kaybolduğunu fark ediyor ve onu takip ediyordu. Kedi dostumuz, günün bu saatlerinde yemeğini yemek için ölen sahibinin çocuklarının olduğu eve doğru gidiyordu. Yemeğini yedikten sonra dönen kedi mezarın üzerine uzanıp miyavlıyordu. Çünkü ihtiyacı olan su ya da yemek değil, sahibinin sevgisiydi.

Veteriner hekimler, sahiplerini kaybeden kedilerin duygusal açıdan büyük bir yıkıma uğrayabileceğini, böyle bir durumda veteriner hekimlerden tavsiye alınması gerektiğini belirtiyor.

Kaynak:


http://www.dailymail.co.uk/news/article-3890030/Heartbroken-cat-misses-dead-owner-spent-year-living-GRAVE-Indonesia.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3682 kişi izledi