Bebek Karınca Yiyen Hayvanseverler Tarafından Kurtarıldı

05.11.2016 11:55

Annesini kaybeden karınca yiyen Gertie'nin şimdilerde keyfi yerinde...

Yavru karınca yiyen, Nambiya’da bir çiftlikte bir boru hattı kenarında bulundu. Minik yavrunun ayaklarının yaralarla kaplı olduğunu gören bir hayvansever onu yanına alarak bölgeden uzaklaştırdı. Boru hattına sıkışıp kalan minik karınca yiyen muhtemelen o esnada annesini takip ediyordu. Çok susuz ve aç olan karınca yiyen muhtemelen birkaç gündür orada mahsur haldeydi. Karınca yiyeni bulan iyi kalpli kadın, bebek karınca yiyenin annesini de her yerde aradı ancak ne yazık ki bulamadı. Kadın bu kez yerel bölge veteriner hekimi Erika de Jager’ı aradı ve bebek ile ilgilenip ilgilenemeyeceğini sordu. Teklifi duyduğu zaman çok mutlu olduğunu söyleyen Erika de Jager, karınca yiyenlerin insanlar tarafından çok nadir görüldüğünü bu yüzden hemen kabul ettiğini anlattı.

De Jager kuşların, kedilerin ve yılanların olduğu bir hayvan rehabilitasyon merkezinde çalışıyordu fakat daha önceden yalnızca bir tane Karınca yiyene bakmıştı. Karıncayiyenler içinde bulunduğumuz bu dönemde nesli tükenmekte olan hayvanlar kategorisine girmeye çok yakın hayvanlar... Bu sevimli hayvanların sayıları ne yazık ki git gide azalıyor çünkü Afrika ülkelerinde karıncayiyenlerin derileri, tırnakları ve dişleri kullanılarak takı üretilmeye devam ediliyor.

Kötü kalpli insanların eline düşmeden kendisine sıcak bir yuva bulan bu yavrumuzun artık bir ismi de var; “Gertie”. De Jager’ın belirttiğine göre Gertie şuan muhtemelen 4-6 haftalık... Gertie’nin şu sıralar yapmaktan en çok keyif aldığı şey ise uyumak ve daha çok uyumak…

Kaynak:

https://www.thedodo.com/rescued-baby-aardvark-africa-2076501995.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3736 kişi izledi