Kediler İçin Müzik

06.11.2016 12:28

Kediler için üretilen müzik albümü listelerin ilk sıralarında yer alıyor...

Maryland Üniversitesi’nde görevli David Teie’nin hazırladığı “kediler için müzik” albümü, müzik satın alma uygulaması iTunes’un klasik müzik kategorisinde birinci sıraya oturdu.

Memnun etmesi bir hayli zor bir dinleyici kitlesi olabilirler fakat dünyanın en büyük şirketlerinden olan Universal Music için, sevimli dostlarımız kediler henüz üstüne hiç çalışılmamış bir dinleyici kitlesi... Universal Music, geçtiğimiz Eylül ayında, dünyanın ilk insanları hedef almayan albümünü yayımlayacağını açıklamıştı. Projenin mimarı ise, Amerikalı müzik araştırmacısı ve çello sanatçısı David Teie… Ancak Teie, çalışmalarının ciddiye alınmamasından şikayetçi olduğunu da üzülerek belirtiyor.

Kediler için müzik albümünde, süt emme ve mırıldanma sesleriyle birlikte, Birleşik Devletler Ulusal Senfoni Orkestrası, çello sanatçısı Teie’e eşlik ediyor. Müzik, kediler heyecanlandırmaktan ziyade sakinleştirip mutlu etmeyi hedefliyor.

Teie, kediler için bir albüm yapma fikrinin, tamarin maymunları ile yaptığı çalışmaların ardından geldiğini söylüyor. Halihazırda tamarin maymunu besleyen pek fazla insan olmadığından, insanların daha alışkın oldukları bir tür ile çalışmaya karar veren Teie, çeşitlerinin fazlalığı sebebiyle köpekleri elediğini ifade ediyor. Her ne kadar kendisinin kedilere alerjisi de olsa ve uzaktan da sevse, kedilerle yaptıkları çalışmalar son derece başarılı olmaya ve ses getirmeye devam ediyor. Albümün, özellikle geçmişinde şiddete maruz kalan nevrotik ya da gergin kediler üzerinde büyük etki gösterdiği tespit edilmiş durumda.

https://www.youtube.com/watch?v=Z1VyfsG5SIQ
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3779 kişi izledi