Penguenlerin Aşk Kavgası Kanlı Bitti

07.11.2016 13:51

Dişisini bir başka erkek penguenle yakalayınca ortalığı savaş alanına çevirdi...

Kuzey kutbunda gerçekleştirilen çekimlerde kameralara yakalanan bir erkek penguen, yuvasına geldiğinde eşini bir başka erkek penguenle yakalayınca ortalığı adeta savaş alanına çevirdi.

National Geographic, geçtiğimiz günlerde hayvanlar aleminde görülen en ‘kanlı’ kavgalardan bir tanesini ekranlarına taşıdı. Hayvanlar alemi az kalsın aşk yüzünden işlenen bir cinayete sahne olacaktı. National Geographic belgesel kanalında yayınlanan ve penguenler aleminin pek de aşina olmadığımız bir yüzünü bizlere gösteren videoda bir erkek penguen yuvasına geldiğinde dişisini bir başka erkek penguenle birlikte yakalarken görülüyor. Bunun sonrasında çılgına dönen ve ‘yuva yıkmaya çalışan’ hemcinsine şiddetle saldıran erkek penguen birden ortalığı kan gölüne çeviriyor. Özellikle kemikli ve sert kanatlarıyla birbirine vuran penguenlerin kavgası oldukça şiddetli geçiyor.

Videonun ilerleyen dakikalarında yuvanın içine kaçan rakibini kovalayan penguen daha sonra çaresizce yenilgisini kabul etmek zorunda kalıyor. Çünkü intikam çabası boşan çıkan penguenin eşi, diğer erkek pengueni tercih ederek yuvadan onunla birlikte ayrılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Jupr_hLO9BQ
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3696 kişi izledi