Çalınan Tombili Heykeli Geri Getirildi

10.11.2016 16:13

Heykel, 8 Kasım’da çalınmıştı...

Kadıköy’ün simgelerinden biri olan ve geçtiğimiz yaz yaşamını yitiren kedi Tombili’nin 8 Kasım tarihinde çalınan heykeli, bu sabah yerine tekrar yerleştirilmiş şekilde bulundu.

“Anadolu Kedisi” isimli sosyal paylaşım grubu, yaptığı paylaşımda sabah saatlerinde Tombili’nin heykelinin fotoğrafını paylaştı. Kim ya da kimler tarafından çalındığı halen daha belli olmayan Tombili heykelinin yerine geri getirildiği fakat tekrardan böyle bir olay yaşanmaması adına heykelin sabitlenmesinin gerektiği belirtildi. Tombili heykelinin mimarı olan Seval Şahin açıklamasında, heykeli yerine geri koyan kişiye neredeyse teşekkür edecek duruma geldiklerini ancak yine de heykelin bulunmasına sevindiğini ve katkısı olan tüm insanlara teşekkür ettiğini söyledi.

Heykel sanatçısı Seval Şahin tarafından yapılan ve Tombili’nin anısına hep oturduğu köşelerden birine yerleştirilen heykelin zarar görmeden yerine geri konulmuş olması, hayvan severleri de sevindirdi. Fenomen kedi Tombili’nin heykeli, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde açılmıştı. Heykel, 8 Kasım’da ise kimliği belirsiz kişilerce çalınmıştı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3856 kişi izledi