Savaştan Kedisiyle Birlikte Kaçan Küçük Melek

11.11.2016 10:05

Musul'da devam eden çatışmalardan yalnızca kedisini kurtardı...

Irak askeri birliklerinin, IŞİD’in kontrolü altında bulunan Musul’a girmesi ile şehirde yaşanan çatışmalardan dolayı evini terk eden Melek adlı küçük kız, minik kedisi ‘Fresh’ ile birlikte yollara düştü.

Askeri birliklerin ve militanların açtığı iki ateş arasında kalan siviller, fırsatını buldukları ilk anda yanlarına hafif eşyalarını alarak Musul-Erbil karayolu yönüne doğru kaçmaya devam ediyor. Musul’un güneydoğusunda ve kente 40 km mesafede yer alan Hazır Çadır Kampı’na sevk edilmek için bekleyen 6-7 yaşlarındaki Melek, elindeki küçük kedisiyle oradaki herkesin dikkatini çekti. Şehirden kaçan aileler yanlarına giyeceklerini ve hafif eşyalarını alırken, Melek isimli küçük kız ise “Fresh” adındaki minik kedisiyle kaçtığını söylüyor.

Askeri araçların arkasında ailesiyle beraber bekleyen Melek, canı gibi sevdiği kedisini bir an olsun yalnız bırakmadığını aktararak, “Ailem ile birlikte evimi terk ettim. Kendime değil Fresh’e üzülüyorum. O evin içinde uyusun ve üşümesin. Gerekirse ben dışarıda uyurum” ifadelerini kullandı. Minik kedisinin haricinde küçük yavru bir köpeğinin de olduğunu üzülerek anlatan Melek, “Onu yanıma alamadım. Şu anda başına ne geldiğini bilmiyorum. Ölmüş bile olabilir” diye konuştu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3791 kişi izledi