Erzurum Büyükşehir Belediyesi Barınağı Kışa Hazır

17.11.2016 18:18

Hayvanların üşümemesi için tüm önlemler alındı...

Hava sıcaklığının kış aylarında sıfırın altında 40 dereceye kadar düştüğü Erzurum ilimizde, sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarının yapıldığı Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı Rehabilitasyon Merkezi‘nde kış hazırlıkları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Kısırlaştırma, tedavi, aşılama ve adli konular sebebiyle getirilen köpek, kedi ve diğer evcil hayvanların bakımlarının özenle yapıldığı bu merkezde, hayvanların soğuk havalardan en az şekilde etkilenmeleri için de bütün önlemler alındı.

Günlük yaklaşık 300 sokak köpeği ve 50 kedi ile tavşan, yollarda yardıma muhtaç halde bulunan inek, koyun, horoz ve tavuk gibi onlarca evcil hayvanın gözlem altında tutulduğu merkezde, kışın düşen hava sıcaklıkları göz önünde bulundurularak hayvanlar için ısıtmalı ve kapalı bölümler yeniden düzenlendi. Merkezin bahçesinde bulunan alanlarda barındırılan diğer hayvanların da üşümemesi adına özel kümesler ve barınaklar inşa edildi.

Merkezin bahçe kısmındaki tavşanların kış aylarında üşümemesi için özel olarak tasarlanan bu barınak haricinde kanatlı hayvanlara da 10 metrekarelik ahşaptan bir kümes yapıldı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3486 kişi izledi