Kendilerini Kurtaran Kahramanı Unutmadılar

26.11.2016 13:18

Bir fil en fazla ne kadar vefalı olabilir?

Doğal yaşam sevdalısı Lawrence Anthony, ABD işgali sırasında Bağdat Hayvanat Bahçesi’nde susuzluk ve açlıkla mücadele eden 35 kadar hayvanı kurtarmasıyla tanınıyor. Aynı dönemde Ortadoğu’nun en büyük hayvanat bahçelerinden bir tanesi olan bu mekânda 650’den çok hayvan yaşıyordu. Ancak bombardıman, susuzluk ve açlık sebebiyle hayvanlardan sadece 35’i kurtarılabildi. Bu da Anthony’nin olağanüstü çabaları sayesinde mümkün oldu.

“Fillere Fısıldayan Adam” lakabını kazanan Lawrence Anthony, fillerle sıra dışı bir ilişki kurmayı başardı. Üstelik oldukça agresif hatta saldırgan filleri bile kolayca sakinleştirebiliyordu. Anthony 2 Mart 2012 tarihinde Afrika’daki evinde yaşadığı kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti. Anthony’nin ölümünden 12 saat sonra ise filmlere konu olacak hayret verici bir olay yaşandı; İki farklı fil sürüsü hayatlarını kurtaran adamın, Anthony’nin evinin önünde belirdi.

İlk sürü Anthony’nin ölümünden 12 saat sonra gelmişti, ikinci sürü de ertesi gün. İki sürünün de kat ettikleri yol ve süre göz önünde bulundurulduğunda Anthony hayatını kaybeder kaybetmez yola çıkmış olduklarının anlaşıldığı ifade ediliyor.
İnsanlardan seneler boyunca kötülük gören hayvanlar, bir insanın iyiliğini unutmuyor. Çünkü yalnızca insanlara özgü sandığımız “vefayı” en çok hayvanlar taşıyor…

http://delightmakers.com/news/wild-elephants-gather-inexplicably-mourn-death-of-elephant-whisperer/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3834 kişi izledi