Sürücünün Çantasından Koala Çıktı

27.11.2016 11:34

Sürücü, polisler tarafından gözaltına alındı...

Avustralya’da rutin olarak uygulanan trafik kontrolü esnasında durdurulan bir kadın sürücünün sırt çantasının içerisinde bir yavru koalaya rastlandı.

Araç içerisinde arama yapan polis memurları, kadına üzerinde yasadışı bir şey taşıyıp taşımadığını sordu. Daha sonrasında ismi açıklanmayan kadın sürücü, fermuarlı bir çantayı uzatarak içerisinde bulduğu bir koala yavrusu taşıdığını belirtti. Henüz daha altı aylık olduğu tahmin edilen bebek koala daha sonrasında bakım altına alınmak üzere Brisbane şehrinde bulunan bir polis karakoluna götürüldü. Koalanın ileriki dönemde uzman bir bakıcıya emanet edileceği kaydedildi. Polis memurları, biraz susuz kalmış olsa da, koalanın sağlık durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. Koalanın ağırlığının 1,5 kilogram olduğu belirtilirken, yetkililer yavru koalaya Alfred ismini verdiler.

Hayvan Koruma Örgütü’nde görevli yetkililer, bir koala bulunması durumunda tutulmaması gerektiği uyarısını yaptılar. 50 yaşındaki kadın sürücünün ise gözaltına alındığı açıklandı.

Kaynak:

https://www.theguardian.com/environment/2016/nov/07/anything-to-declare-arrested-australian-hands-over-bag-containing-baby-koala
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3680 kişi izledi