Başakşehir Belediyesi Kışa Hazır

28.11.2016 17:27

Başakşehir'in sokak hayvanları bu kış da aç ve susuz kalmayacak...

Başakşehir Belediyesi, kış günlerinin dondurucu hava şartlarında yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için kurduğu akıllı mama istasyonlarının bakımını bu yıl da tamamladı.

Başakşehir Belediyesi hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte sokak hayvanları için faaliyetlerin hız verdi. Ekipler Başakşehir genelinde pek çok farklı noktada oluşturulan beslenme odaklarında kullanılan mama ve su istasyonlarının onarım ve bakım işlemlerini tamamladı. Belediye çalışanları ayrıca ilçe genelinde hayvan nüfusunun yoğun olduğu noktaları tespit edip yeni mama ve su istasyonları da kurmaya devam ediyor. Projenin hayata geçirilmesini sağlayan Başakşehir Belediyesi, akıllı mama ve su istasyonları sayesinde köpek ve kedileri susuz ve aç kalmasını engelleyecek. Bu istasyonlar, su ve mama ihtiyacını karşılamasının yanında güneş ışığından elde edilebilen temiz enerji sayesinde de doğayı kirletmeden işlevini yerine getiriyor.

2017 senesinde mevcut beslenme odakları sayısını artırmayı amaçlayan Sağlık İşleri Müdürlüğü görevlileri, beslenme odaklarındaki mama ve su istasyonlarının sadece sokak hayvanlarının kullanımı adına yapıldığını hatırlatarak, çevredeki insanların evcil hayvanlarını bu istasyonlardan beslememeleri konusunda duyarlı davranmaları gerektiğini, belirtiyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar