Osmangazi Üniversitesi'nden Herkesi Şaşırtan Yasak

29.11.2016 14:21

Üniversite yetkililerince kampüs içerisinde yaşayan hayvanları beslemek yasaklandı...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yönetimi, hayvan sever öğrencilerinin kampüs içerisinde hayvan beslemesinden rahatsız olarak, kampüs içinde hayvanların beslenmesini yasak getirdi.

Fakülte sekreterliğinden öğrenciler için yayınlanan bildiride “Üniversitemiz, 14.11.2016 tarihli yazısı ile kampüs içinde hayvan beslenmesi yasaklanmıştır. Öğrencilerin hayvanlara yiyecek vermemeleri önemle rica olunur” açıklamasında bulunuldu. Pek çok üniversite hayvanlar ile ilgili oldukça duyarlı ve faydalı projelere imza atarken ve özgürce kampüs içerisinde çeşitli hayvanlar beslerken, Osmangazi Üniversitesi’nin hayvanlara karşı olan bu düşmanlığı ve hayvanların aç bırakılmasına kadar ileri götürülen davranışı öğrenciler ve sosyal medyadaki hayvan severler tarafından tepki çekti…

2007 senesinde Eskişehir’de bir ilke imza atılarak ESOGÜ ve Odunpazarı Belediyesi ve Hayvanları Koruma Derneği bir protokol imzalanmıştı. Bu protokole göre, ESOGÜ sınırları içerisinde yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi, bakımı, aşılanması ve kontrol altına alınması konusunda üç farklı kurum işbirliği içinde olacaktı. Ancak 14 Kasım tarihi itibari ile üniversitede başlatılan bu yasakla 9 senedir tüm ülkeye örnek teşkil eden proje de sona ermiş oldu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3826 kişi izledi