Putin'in Köpek Ordusu

30.11.2016 10:08

Rus özel kuvvetleri için Güney Koreli bilim insanları tarafından Belçika Malinois türü köpekler klonlandı...

Güney Koreli bilim adamları tarafından Rus özel kuvvetleri için, patlayıcı madde ve uyuşturucu aramalarında kullanılması amacıyla özel olarak tasarlanmış Belçika Malinois türü köpekler klonlandı.

Güney Koreli bilim adamı Profesör Hwang Woo Suk, Belçika Malinois türü üç köpek klonladı. Doktor Hwang, her birinin değeri 100 bin dolar olan klonlanmış Belçika Malinois türü köpekleri dünyanın en soğuk kesimi olarak kabul edilen Sibirya’nın Yakutistan Cumhuriyeti’nde bulunan Rus istihbarat servisi FSB’ye hediye etti.

Rusya köpeklerin arkeolojik kalıntıların ya da patlayıcı maddelerin bulunmasında kullanılacağını bildirdi. Hediye edilen köpekler Güney Kore’nin başkenti Seul’de genetik araştırmaların gerçekleştirildiği laboratuvarlarda kopyalanan 500 köpekten yalnızca üçü. İsimleri ise Jack, Tom ve Mark. Rus İstihbarat Servisi’ne armağan edilen üç klonlanmış köpek Yakutistan’da bulunan Mamut Müzesi’nde ilk kez görücüye çıkarıldı.

Köpeklerin, Rusya’da kullanılan ilk klonlanmış arama köpeği olacağı açıklandı. Güvenlik servislerinde kullanılmak üzere totalde 500 köpek klonlayan şirket köpeklerin şu an için küçük olduklarını ancak bir sure sonar Rus güvenlik servisi tarafından özel bir eğitime tabi tutulacaklarını söyledi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3533 kişi izledi