Tüysüz Diye Satın Aldığı Hayvan Tüylü Çıktı

30.11.2016 14:21

Dolandırıcılar, Sfenks türü zannedilmesi için bir kedinin tüylerini bıyıklarına kadar tıraş etti...

Kanada, Alberta’da yaşamını sürdüren JoAnne Dyck adlı kadın 700 dolar ödeyerek Sfenks türü tüysüz bir kedi satın aldı. Fakat eve gelen kedi diğer Sfenks türü kedilerle anlaşamıyordu. Hep mutsuz ve huysuz görünüyordu. Durumu yakınlarına anlatan Dyck, kediyi bir veteriner kliniğine götürmeye karar verdi.

Veteriner hekim kedinin tüylü bir kedi olduğunu ve bütün tüyleriyle bıyıklarının derisine kadar tıraş edildiğini söyledi. Zavallı kedinin geçmeyen mutsuzluğu ve huysuzluğu vücudunda bulunan ve canını yakan tıraş yaralarından kaynaklanıyordu. Bu yaraların kimisi enfeksiyon kapmıştı ve kuyruğu bu nedenden ötürü kesilebilirdi.

Sahiplenmek yerine para ödeyerek satın almayı tercih eden ve sonunda dolandırılan kadın ise şöyle diyor; “Ben annesini özlediği için ağladığını zannettim ancak o büyük ihtimal acı çekiyordu.” Dolandırılan Dyck, ismi Vlad koyulan pisiciği başka bir kadına sattığını belirtiyor. Vlad bu günlerde çok daha mutlu ve onu tüysüz ya da tüylü olduğu için değil bir can olduğu için seven ve kabul eden iyi kalpli bir aile ile yaşıyor.

Ancak Vlad ne yazık ki son olmayacak. Cins adı altında hayvan satışlarının yapıldığı ülkemizde de para ile satılan hayvanlarının çoğu zor şartlar altında satın alınmayı bekliyorlar ve çoğu da çok hasta… Havaların da git gide daha çok soğuduğu şu günler sokakta yüzlerce yaşam mücadelesi veren can varken lütfen satın almayıp sahiplenelim!
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3710 kişi izledi