Konyaaltı Belediyesi Barınakları Kışa Hazır

02.12.2016 15:33

Sahipsiz sokak hayvanları özel ısıtıcılı odalarda misafir ediliyor...

Barınakta yaşamını sürdüren hayvanları kışın soğuğundan koruma amacıyla Antalya Konyaaltı Belediyesi’nde kış uygulamasına geçildi.

Git gide düşen hava sıcaklıkları herkes gibi sokak hayvanlarını da olumsuz yönde etkiliyor. Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi azalan sıcaklığa karşın bir dizi koruyucu tedbir aldı. Barınakta yaşamlarını sürdüren sokak hayvanları, altlarına serilen halılarla ve elektrikli ısıtıcılarla soğuktan korunuyor. Barınak nüfusuna dahil edilen her sahipsiz sokak hayvanı ilk olarak sağlık kontrolünden geçiriliyor. Kış mevsiminde daha sık rastlanan hastalıklara karşı hayvanların aşıları yapılıyor. Yapılan tahliller sonucunda ise kendilerine ayrılan özel ısıtıcılı bölmelerde sahiplendirme programı kapsamında misafir ediliyor.

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ne sığınan köpekleri ve kedileri, soğuyan havalara karşı ısıtıcılı bölmelere aldıklarını belirtti. 16 derecenin altında otomatik devreye giren ısıtıcılarla hayvanları soğuk havadan koruduklarını dile getiren Başkan Böcek, bunun yanı sıra yataklarını da halı ile kaplayarak hayvanlara sıcak bir yuva sağladıklarını bildirdi. Sahiplendirme programı dahilinde barınakta bünyesinde misafir edilen hayvanların sağlık durumlarının oldukça iyi olduğunu ifade eden Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nin mesai saatleri içerisinde vatandaşların ziyaretine de açık olduğunu bildirdi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3596 kişi izledi