Kargaların Kahramanı Şeref Usta!

03.12.2016 16:25

Kargaları besliyor, büyütüyor ve yeniden doğaya salıyor...

İşte altın kalpli adam Şeref usta! Şeref ustanın gönlündeki kuş sevgisi bir başka… Ne kanarya, ne de muhabbet kuşu... O gerçek bir karga sevdalısı!

58 yaşında olan Şeref usta Üsküdar’da bir elektrik dükkanı sahibi… Annesiz kalmış kargaların bakımlarını üstleniyor, yardıma ihtiyacı olanlara yardım ediyor ve tedavi ettikten sonra tekrar doğaya bırakıyor. Şeref ustanın dükkanının bulunduğu mahallede güvercinleri besleyen bir kişi güvercinlerinin yumurtalarını yedikleri gerekçesiyle kargalara et vererek onları zehirlemeye çalışmış. Bu sebepten annesini kaybeden bir yavruyu bulan Şeref usta, karga sevgisinin nasıl başladığını ise şu sözlerle anlatıyor;

“Ben unutmuştum, aradan 3 gün geçti. Anne karga öldükten sonra yuvasından aşağı düşmüş. Biraz sonra yavrusunun annenin yanına geldiğini gördüm ve onu aldım. Dükkanımın üstünde teras var. Belki başka bir karga gelir de yardımcı olur, diye oraya bıraktım. Akşam, bıraktığım yerde aç, susuz beklediğini gördüm. Beni görünce kanatlarını çırpa çırpa yanıma geldi. Ben de alıp dükkanda bakmaya başladım.”

Şeref usta oldukça düşkün olduğu bu kargasını büyütmesinin ardından bir film şirketi yüzünden yaşamının en büyük acılarından bir tanesini yaşamış. Film çekimi için çok sevdiği kargasını onlara emanet eden Şeref usta bir süre sonra kargasının öldüğü haberini almış. Büyük bir üzüntü duyduğu bu haberden kısa süre sonra ise kansere yakalandığını öğrenmiş. Kanser olduğu süre boyunca da çevredekiler kargaları getirmeye, o da yardıma ihtiyacı olan bu canlara can katmaya devam etmiş… Şeref ustanın şu an için sağlık durumu iyi. Sen iyi ki varsın güzel insan, hem senin hem de kargaların için uzun ve sağlıklı bir ömür diliyoruz!
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3742 kişi izledi