Otomobile Bağlanarak Yerde Sürüklenen Köpek Yeni Yuvasına Kavuştu

05.12.2016 11:53

Talihsiz köpek için artık kötü günleri geride bırakma zamanı...

Geçtiğimiz ay Tekirdağ, Çorlu'da gerçekleşen acı olay, o esnada orada bulunan bir kişinin çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşması ile büyük tepki topladı. Fotoğrafta bir otomobilin arkasına iple bağlanmış bir köpeğin sürüklenerek götürüldüğü görülüyordu.

Olayla ilgili fotoğrafları gören birçok kişinin şikayetiyle, köpeğin sahibi M.V. yakalandı. Köpeğini otomobilinin arkasına bağlayarak sürükleyen M.V. , Çorlu İlçe Hayvanları Koruma Kurulu tarafından, hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmekten dolayı 526 TL para cezasına çarptırıldı.

Köpek, Çorlu Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürülerek, korumaya alındı ve tedavi edildi. Tedaviyi gerçekleştiren Veteriner hekim Ahmet Çavdar, “Aşılarını yaptık, hiç bir sorunu bulunmuyor” dedi. Köpek yeni sahibine verilmek üzere son kontrolleri yapıldı.

Mustafa Cebeci isimli bir hayvansever, köpeğin başına gelenleri öğrendikten sonra, köpeği sahiplenmeye karar verdi. “Köpeğin başına gelenlere üzüldüm, köpek de çok hoşuma gitti. Daha sonra barınağa geldim ve istedim. Gerekli işlemlerin ardından da teslim aldım. Ergene İlçesi’nde çiftliğim var, burada ona en iyi şekilde bakacağım" diye açıklama yapan Cebeci, köpeğini alıp götürdü.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3742 kişi izledi