Söz Konusu Bir Cansa "Sınırların Ötesine Geç"

06.12.2016 12:39

Yurt dışından gelen gönüllü veteriner hekimler sokak hayvanlarının tedavisini yapıyor...

Sinop Belediyesi ile Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği işbirliğinde hayata geçirilen “Sınırların Ötesine Geç” projesi dahilinde şehre gelen ikisi İspanyol ve biri Portekizli üç veteriner hekim, gönüllü olarak hayvanların bakım ve tedavisini yapıyor.

Sinop Belediyesi dahilinde faaliyet gösteren Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Bakımevindeki köpekler ile ilgilenen veteriner hekimler İspanyol Andrea Liethof Sanchez ve Carla Busto Ovies ile Portekizli Maria Loureiro, bakımevi veteriner hekimi Volkan Tuncay önderliğinde gerçekleştirilen ameliyatlara da katılıyor. Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği proje koordinatörü ve Yönetim Kurulu üyesi İrem Ebru Kuru, yapmış olduğu açıklamada, Avrupa Gönüllü Hizmeti Geliştirme Programı çerçevesinde hazırladıkları bu projenin Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından da kabul gördüğünü söyledi.

Projelerinin hayata geçirilmesinin ardından dünyanın farklı pek çok ülkelerinden veteriner hekimler ile iletişime geçtiklerini belirten Kuru, bu kapsamda İspanya’dan iki, Portekiz’den de bir kişinin şehre geldiğini ve gönüllü çalışmaya başladıklarını anlattı.

Tecrübeli veteriner hekimler yetiştirerek çok daha fazla sayıda hayvana ulaşabilmeyi amaçladıklarına dikkati çeken Kuru, “Arkadaşlarımıza herhangi bir ücret ödemiyoruz. Yalnızca proje bütçemizden yeme içme ve konaklama ihtiyaçlarını gideriyoruz. Projemiz Türkiye’de bu alanda tek ve ilk. Biz hayvanlara yönelik bu türde projelerin çoğalmasını diliyoruz. Yapmak isteyen diğer arkadaşlarımız da bizden bilgi alabilirler.” dedi.

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3603 kişi izledi