Yoğurtçu Parkı'ndaki Kedi Evleri Yakıldı

06.12.2016 15:51

Kalbinde bu kadar nefretle nasıl yaşar insan?

Kundaklanan araba, orman, ev haberleri duymaya alışkınız fakat bu kez kundaklanan kedi evleri olunca biz de buna inanmak istemedik. Gerçekten, ruh sağlığı düzgün bir insan minicik canların hayatta kalmak için sığındıkları ve kimseye bir zararı olmayan kedi evlerini neden kundaklar ki?

İnsanların adeta hayvanların canına kastettiği ve tehlike saçtığı karanlık sokaklarda hava sıcaklıklarının iyiden iyiye düşmesi ile birlikte hayvanlar için hayatta kalma mücadelesi daha zorlu bir hale geldi. Bir kap yemek ve sığınacak sıcak bir yer haricinde hiçbir isteği olmayan kedilerin bir tek minik evleri yakılmamıştı ki, sonunda bu da oldu…

Irmak Bilgiseven‘in Kedi Anaları adlı Facebook hesabında yaptığı paylaşımda Yoğurtçu Parkı’nda bulunan kedi evlerinin yakıldığı haberi ile Türkiye’de sokaklarda hayatta kalmanın hayvanlar için ne denli zor olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Irmak Bilgiseven sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımında parkta yaşayan kediler için yapılan yuvaların yakıldığı ve kedilerin artık yuvasız kalmış olduklarını belirtti. Mevsimin ve hava sıcaklıklarının durumu da dikkate alındığında kediler gerçekten çok zor durumda. Irmak Bilgiseven, parka yolu düşen her vatandaştan buraya kedi evi getirip koymaları rica etti ve böylece buradaki kedi nüfusunun bir nebze de olsa kurtarılabileceğini yazdı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3697 kişi izledi