Bilgi Üniversitesi Öğrencileri "Köpeğime Dokunma" Dedi

08.12.2016 15:48

Kampüste yaşayan köpeklerin barınaklara gönderilmesi kararına öğrenciler tepki gösterdi...

Bilgi Üniversitesi’nde senelerdir yaşayan köpekler yeni alınan yönetimin kararı ile birlikte kampüs dışına atılmak isteniyor. Öğrenciler ise bu karara karşı tepkilerini “Köpeğime Dokunma diyerek” gösterdi.

Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü, Santralİstanbul Kampüsü’nde yaşamını sürdüren köpeklerle ilgili olay yaratacak bir karara imza attı. Kampüste yaşayan on beş kadar köpeği belediye barınaklarına yollayacağını açıklayan rektörlük, gerekçe olarak da öğrencilerden gelen şikayetleri gösterdi. Uzun senelerdir bu kampüste öğrencilerin çabasıyla yaşamaya çalışan köpeklerin barınağa yollanacağını öğrenen Bilgi Üniversitesi öğrencileri, karara büyük tepki gösterdi. Karar, üniversitenin “Barınakta Hayat Var” kulübü öncülüğünde bugün Santralİstanbul Kampüsünde öğrenciler ve kulüp üyeleri tarafından protesto edildi.

Hayvanların hiç bir durumda saldırgan bir tavır sergilemediklerini, öğrenciler tarafından da çok sevildiklerini açıklayan kulüp yönetimi, kampüse sığınan bu köpeklerin belediyeye verilmelerinin ardından ormanlık arazilere bırakılacaklarından şüphe ettiklerini belirtti.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3414 kişi izledi