Hayatın Size Acımasız Davrandığını Mı Düşünüyorsunuz?

09.12.2016 15:20

Bir de Bart'ın hikayesini dinleyin...

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaleti Tampa’da bir hayli ilginç bir olay yaşandı. Bart adlı bir kedi öldüğü düşünülürken tam beş gün sonra dirildi. Ülkesinde Zombi olarak anılan bu sevimli kedinin hikayesi herkesi duyan herkesi şaşırttı. Bart’ın sahibinin yan komşusu onu sokakta kanlar içerisinde bulduğunda Bart hiç kıpırdamıyordu. Bart’a dikkatsiz bir sürücü çarpmıştı ve sonrasında yolun ortasında öylece bırakıp gitmişti. Öldüğü sanılan kedinin sahibi Ellis Hutson, kedisini gömmeye kalbinin dayanmayacağını söyledi ve komşusundan kediyi gömmesini rica etti.

Bart komşusu tarafından gömüldü. Fakat olaydan beş gün sonra başka bir komşu olan Dusty Albritton isimli kişi tarafından üstü başı çamurlu ve kanlı perişan bir durumda miyavlarken bulundu. Albritton çok şaşkındı, çünkü o da kedinin öldüğünü düşünüyordu.

Hutson öldüğünü sandığı kedisinin hayatta olduğunu öğrenince çok sevindiğini söyledi fakat bu sevinç ne yazık ki lafta kaldı. Bart’ın tedavi masrafları oldukça yüksek olacağından onu bir yardım kuruluşuna bırakmayı tercih etti.

Bart ağır şekilde yaralanmıştı ve tam yedi hafta boyunca bir besleme tüpü içerisinde tutuldu, Bir gözünü kaybetmesinin ardından veteriner hekimi ona %50 hayatta kalma şansı verdi. Ancak o hayata sımsıkı tutulmuş dirençli bir kediydi. Sahibi ona bu zorlu süreçte sahip çıkmadı fakat Bart’ın mezardaki yaşama tutunma hikayesi ortaya çıktığında, dünyanın her yanından insanlar tıbbi masraflarını karşılamak adına 9,000 dolar bağışta bulundu. Kurtarılmasından beri ona sahip çıkan Bart’ın koruyucu ailesi onu evlat edinmeye karar verdi. Ve şimdi Bart sıkı sıkı tutunduğu hayatta, hak ettiği sevgi ile yaşıyor.

Kaynak:

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/zombie-cat-clawed-himself-out-5050211 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3781 kişi izledi