Mehmetçik Yeni Doğan Yavrular İçin Seferber Oldu

11.12.2016 10:53

Erzincan'da görev yapan askerler yeni doğan yavruları ve anneyi, kendi yiyeceğiyle besledi...

Dağ başında havanın -15 dereceye kadar düştüğü bölgelerde nöbet tutan Mehmetçik, bir oluk içerisinde doğum yapan anne köpeği ve yavrularını yaşatmak adına seferber oldu.

Erzincan’da zor şartlar altında görev yapan askerlerimiz, bir oluk içinde doğum yapan anne köpek ve yavrularını, -15 dereceyi bulan soğuklarda da yalnız bırakmadı. Askerler, bu masum canları korumak adına battaniyeleri ile ısıtmaya çalıştı ve kendi yiyecekleri ile besledi.

Erdohay Erzincan topluluğunun Facebook üzerinden yapmış olduğu açıklamaya göre, Erzincan’da görevinin başında olan askerler bir köpeğin dağ başında bir oluk içerisinde doğum yaptığını ve yavruların dondurucu havadan dolayı akşama kadar bile yaşayamayacaklarını haber verdi. Erzincan Belediyesi soğukta kalan yeni doğmuş yavrulara karşı duyarsız kalırken Mehmetçik’in yaptığı çağrıya Erdohay Erzincan koştu.

İstanbul’da hafta sonu güvenlik güçlerine karşı yapılan saldırının yüreklerimizi dağladığı bu zor zamanlarda, vatan nöbetindeki Mehmetçiklerin bir canı yaşatabilmek adına tüm imkanlarını seferber etmesi, askerlerimizin söz konusu hangi canlı olursa olsun yaşam için ne denli canla başla mücadele ettiklerini bir kez daha gözler önüne serdi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3584 kişi izledi