Minikler Sokak Hayvanları İçin Leğenlerden Yuva Yaptı

12.12.2016 15:06

Zonguldaklı anaokulu öğrencileri sokak hayvanlarına duyarsız kalmadı...

Zonguldak’a bağlı Alaplı ilçesinde, anasınıfında okuya öğrenciler köpek ve kedilerin soğuk havalarda üşümemesi adına plastik leğenler kullanarak yuva yaptı.

Zonguldak’taki bir okulun anasınıfı öğrencileri, sokak hayvanlarının yağışlı ve soğuk havalarda sığınabilmeleri için plastik kaplardan oluşan portatif yuvalar yaptı. Alaplı Çok Programlı Lisesinin ana sınıfında görevli stajyer öğrenci Hatice Erçal önderliğinde başlatılan Leğen Yuva Kampanyası dahilinde öğrenciler, plastikten yapılma çamaşır leğenlerini birleştirerek, köpek ve kedilerin barınabilecekleri yuvalar haline getirdi. Birlikte yaptıkları yuvaları okullarının bahçesine yerleştiren minikler, yuvaların içerisine de köpek ve kediler için su, yiyecek ve küçük battaniyeler yerleştirdi. Hatice Erçal, yapmış olduğu açıklamada, sokakta zorlu şartlar altında hayatta kalmaya çalışan köpek ve kedilerin barınma ihtiyacına dikkat çekmek ve insanlarda farkındalık yaratmak adına öğrenciler ile böyle bir kampanya başlattıklarını ifade etti.

Hayvansever bir iş adamının desteği ile plastik leğenleri temin etmiş olduklarını anlatan Erçal, şöyle konuştu;

“Okulumuzda eğitim gören ana sınıfı öğrencileri ile, sosyal sorumluluk projesi dahilinde sok akta yaşayan köpek ve kedilerin üşümemesi adına “Leğen Yuva Kampanyası” başlattık. Havaların soğuması ile birlikte pek çok sokak hayvanı dışarıda ve zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Bu durum minik öğrencilerimizi ve beni oldukça üzüyordu. Hayvansever bir iş adamımızdan ve duyarlı velilerimizden de destek alarak, leğenlerden ürettiğimiz 20 adet yuvayı, okulumuzun bahçesine koyduk. Çocuklar da bu durumdan oldukça memnun.”
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3914 kişi izledi