Datça'da Sokak Hayvanları Yararına Noel Kermesi Düzenlendi

13.12.2016 14:26

Kermesten elde edilen gelir sahipsiz sokak hayvanlarının ihtiyaçları için kullanılacak...

Muğla iline bağlı Datça ilçesinde “Hayvanları Sevenler Derneği” tarafından sahipsiz sokak hayvanları yararına bir Noel kermesi düzenlendi.

Muğla’ya bağlı Datça ilçesinde “Hayvanları Sevenler Derneği” tarafından sahipsiz sokak hayvanları yararına gerçekleştirilen kermese, yüzlerce Datçalı hayvansever katıldı. Datça “Hayvanları Sevenler Derneği” tarafından liman alanında gerçekleştirilen kermesten elde edilen tüm gelir ile hayvan barınağındaki sahipsiz sokak hayvanlarının ihtiyaçları karşılanacak. Evlerinde pişirdikleri çörekler ve pastalar başta olmak üzere, giyim ve ev eşyaları ile takı ve çeşitli süs malzemelerini açtıkları tezgahlarda ziyaretçilere satışa sunan hayvanseverler, sahipsiz sokak hayvanlarına yardım toplamak için birbirleriyle yarıştı.

Datça’da yaşayan Alman ve İngiliz sakinlerin de yoğun olarak ilgi gösterdiği Noel Pazarında, sokak hayvanları yararına stant kurarak evinden getirdiği çeşitli eşyaları satışa sunan 53 yaşındaki Özgül Tuzcu, “Bu tezgahtan elde ettiğimiz gelirin tamamı hayvan barınağına ulaştırılacak. Datça’da yaşamını sürdüren yabancılar da, hayvan barınağı için gönüllü çalışıyor. Ben de hiç olmazsa, senede iki kere düzenlenen bu kermese katılıp, küçük de olsa bir katkıda bulunmayı arzuluyorum.” diyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3685 kişi izledi