Hiçbir Şey Mutluluğa Engel Değil

15.12.2016 10:46

Cüce köpek Sassy, tüm engellere rağmen insan dostu ile mutlu bir hayat sürüyor...

Ernie Altamirano, çok sevgili köpeği Sassy’yi evlat edindiğinde, kurtarma gönüllüleri ve bazı veteriner hekimler de dahil pek çok insan ona köpeğinin 3 seneden fazla yaşayamayacağını söyledi. Herkes Sassy’nin vücudundaki doğuştan gelen bazı ciddi deformasyonlardan ötürü pek de uzun ömürlü olmayacağını düşünüyordu.

Sassy teknik olarak aslında safkan bir Pitbull fakat hatalı üretim sonucunda cüce olarak dünyaya geldiği düşünülüyor. Yetişkin bir Pitbull olmasına rağmen şu an normal bir Pitbull cinsi köpeğin üçte biri boyutlarında. Bunun yanı sıra Sassy’nin ön ayakları da içe dönük ve dilini de ağzının içerisinde tutmakta zorlanıyor. Nefes almak ve hareket etmek onun için ne yazık ki bir hayli zor… İnsan dostu Altamirano’nun açıklamalarına göre bu sevimli kız havlayamıyor da… Fakat Altamirano, onun en çok bu hastalıklarından ötürü neşesinden hiçbir şey kaybetmemiş oluşunu sevdiğini söylüyor.

Sassy’nin insan dostu Altamirano, köpeğinin geçmişi hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadığını belirtiyor. Sassy’yi kurtaran gönüllülerin Facebook’ta açmış oldukları ilanın ardından ikili birbirine kavuşmuş ve o gün bugündür, iki minik köpek dostuyla birlikte mutlu bir hayat sürüyorlar. Altamirano, Sassy’nin bakımının pek de kolay olmadığını, diğer köpekler gibi kolay yürüyemediğini, çoğu zaman onu köpek arabasıyla yürütmek zorunda kaldığını ya da merdivenlerden kucağına alarak çıkardığını anlatıyor. Fakat her türlü zorluğa ve engele rağmen iki dost hayatlarından çok memnun… Altamirano, Sassy’yi evlat edinmenin hayatında verdiği en doğru karar olduğunu ve onun dünyadaki en tatlı ve en sevimli minik kız olduğunu belirtiyor…

Kaynak:

https://www.thedodo.com/sassy-dog-dwarfism-pit-bull-2157600421.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3671 kişi izledi