Ukrayna'da "En Vatansever Kedi" Yarışması Düzenlendi

24.12.2016 12:12

Yarışmayı Tima isimli kedi kazandı...

Ukrayna'da Rus yanlısı ayrılıkçıların denetiminde bulunan Luhansk'ta düzenlenen"en vatansever kedi" yarışmasını adaylardan Tima isimli kedi kazandı.

Luhanks Halk Cumhuriyeti’nde “Mir Luhanshchine” (Luhansk'a Barış) isimli dernek tarafınca düzenlenen yarışmaya, Rusya ve ayrılıkçı bölgeye ait gayri resmi bayrağın renklerini taşıyan aksesuar ve giysilerle fotoğrafları çekilen 100 farlı kedi katıldı. Tima ve beraberinde finale kalan dört kedi için internet üzerinde 4500 kişinin katıldığı bir oylama düzenlendi. Tima, aralarında, Rusya devlet başkanı Putin’in fotoğrafının önünde askeri üniforması ve kepi ile poz vererek finale kalan dört rakibini gerisinde bırakarak 5000 rublelik (yaklaşık 280 TL) ödülün sahibi de oldu.

Luhansk Halk Cumhuriyeti’nin bayraklarının renklerinde kurdele, kravat ve şapka takan Tima 1584 oy aldı. Rusya yanlısı Luhansk Halk Cumhuriyeti, yapılan referandumun ardından Mayıs 2014 tarihinde Ukrayna'dan bağımsızlığını ilan etmişti. Pek çok ülke düzenlenen referandumu meşru kabul etmedi. Ukraynalı yetkililer ise burayı "geçici olarak işgal altındaki bölge" olarak tanımlıyor.

Kaynak:


http://foreignpolicy.com/2016/12/22/ukrainian-separatists-hold-a-most-patriotic-cat-competition-luhansk-peoples-republic/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3742 kişi izledi