Yılbaşı Ağacının İçinden Yılan Çıktı

25.12.2016 15:17

Avustralya'da yaşanan enteresan olay herkesi şaşırttı...

Yılbaşı ağacı görünce sevinçten deliye dönen kedileri biliyorduk… Ancak bu haberimizde sizlerle paylaşacağımız yeni yıl sevdalısı hayvan pek öyle kucağa alınıp sevilecek türden değil.

Avustralya’da yaşayan Cheryl isimli kadın, yılbaşı için süslediği ağacının üzerinde, daha önceden astığı süslere benzemeyen tuhaf bir görüntü ile karşılaştığında bunun ne olduğuna pek de anlam veremedi. Biraz yaklaştığında ağacın dekorasyonuna kendince katkıda bulunmak isteyen bu canlının kocaman bir kaplan yılanı olduğunu fark etti. Evet, görüntü korkutucu olabilirdi ancak yılanların da yeni yılı kutlamaya hakları olamaz mıydı?

Kaplan yılanları en ölümcül 7 yılan türü içinde olmalarına rağmen insanlara zarar vermekten fazlasıyla uzaklar. Bunun farkında olan Cheryl isimli kadın da paniğe kapılmadan yetkilileri aramaya karar verdi. Cheryl’in evine habersizce giren bu kaplan yılanını zarar vermek istememesinin bir başka sebebi bu canlının tükenme tehlikesi altında olan hayvanlar listesinde yer alması olabilir… Zira Avustralya’da bir kaplan yılanını öldürmek yasalara aykırı ve cezası var.

Yılanı evden almaya gelen yetkililerden Barry Goldsmith, The Dodo isimli internet sayfasına yapmış olduğu açıklamada yılanın oldukça sakin ve birilerine zarar vermekten bir hayli uzak bir halde olduğunu, evden çıkarılmasının ardından ise doğaya geri bırakıldığını belirtiyor…

Kaynak:


https://www.thedodo.com/woman-finds-snake-christmas-tree-2156404580.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar