Annesiz Kalan Yavru Gergedan Bakıcısının Peşinden Ayrılmıyor

26.12.2016 11:20

Annesi kaçak avcılar tarafından öldürülen bebek gergedan yaralarını sarmaya çalışıyor...

Bu küçük gergedan Aralık ayının başında Güney Afrika’da bir başına yaşam mücadelesi verirken bulunduğunda henüz daha 2 aylıktı. Annesi kaçak avcılık yapan kişiler tarafından vurulmuştu ve bebek gergedan günlerce tek başına hayatta kalmayı bir şekilde başarabilmişti.

Onu bulan ve hayatını kurtaran iyi kalpli insanlar onu bir hayvan barınağına getirerek, ona “Sevgi” anlamına gelen Nandi adını verdiler. Kurtarıcıları, barınağa getirildiğinde bebek gergedanın neredeyse açlıktan ölmek üzere olduğunu ve verdikleri sütü nasıl kana kana içtiğini anlatıyorlar. Bebek gergedanların tek başına kaldıklarında, kum da dahil olmak üzere, kendilerine zarar verebilecek pek çok şeyi açlık yüzünden yemek zorunda kaldıkları biliniyor.

Nandi’nin bakıcısı Jamie Traynor, bebek gergedan barınağa ilk getirildiğinde sağlık durumunu saat başı kontrol etmek durumda kaldıklarını ancak daha sonradan Nandi’nin ne denli güçlü bir kız olduğunu gördüklerini belirtiyor.

Barınakta tedavi altında geçen birkaç haftanın sonucunda Nandi’nin artık kendini çok daha iyi hissettiği ve en yakın arkadaşı olarak gördüğü bakıcısının peşini bir saniye olsun bırakmadığı söyleniyor. Görünen ve görünmeyen yaraları hızlı iyileşmeye başlayan Nandi, tedavisinin tamamlanmasının ardından doğal yaşam alanına geri bırakılacak. Sana uzun ve mutlu bir ömür diliyoruz Nandi…

https://www.youtube.com/watch?v=jjc12IE1iFY

Kaynak:

https://www.thedodo.com/orphan-rhino-south-africa-rescue-2156324970.html

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 4128 kişi izledi