Avustralya'da Bir Fok Sokakları Karıştırdı

27.12.2016 11:50

Bir aracın üzerine tırmanan fok görenleri hayrete düşürdü...

Avustralya'daki bir evin önünde park edilmiş halde duran aracın üzerine çıkmış şekilde görüntülenen fok, doğal yaşam alanına geri döndürüldü.
Avustralya’nın Tasmania eyaletinin Launceston şehrinde bir otomobilin üzerinde görüntülenen sevimli fok, dünya çağında büyük ilgi çekmişti. Ağırlığı yaklaşık 200 kg olan büyük erkek fok, ilk olarak sokaklarda dolanırken görülmüştü. Gezgin fok, uyuşturucu iğne ile sakinleştirilmesinin ardından bir nehre götürülüp, doğaya bırakıldı.

Vahşi Yaşam Biyologlarından Richard Elderman, uyuşturucu iğnenin etkisi geçtikten sonra, buralara kadar nasıl geldiği bilinmeyen fokun olaysız bir biçimde doğal yaşam alanına geri döndüğünü belirtti. Fokun kıyıdan 50 km içeride bulunan Launceston kentine çevrede bulunan suyollarını kullanarak geldiğine inanılıyor.

Alderman, çiftleşme dönemindeki fokların Tasmania'da çok sık görüldüğünü belirtti ve "Bu mevsimde foklardın hormonlarında bir takım değişiklikler meydana geliyor ve erkek foklara bazı alışılmadık yerlerde rastlayabiliyoruz. Bu defa garip olan ise fokun bir aracın kaputunun üzerine oturması ve medyanın ona fazlasıyla ilgi göstermesiydi" dedi.

Fokun üzerine oturduğu otomobilin sahibi William Gregory, aracında hafif hasar olduğunu belirtti. Gregory "Ön camın değiştirilmesi gerekiyor ve bir kaç eziği de tamir ettireceğiz. Zaten eski bir araçtı, dolayısıyla problem yok" diye konuştu.

Kaynak:

http://www.abc.net.au/news/2016-12-26/australian-seal-found-sitting-on-car-in-suburban-launceston/8148086
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3949 kişi izledi